YOUTUBE İLE PARA KAZANMA

YouTube bildiğiniz üzere artık bir gelir kapısı olmaya başladı.Youtuburlarin hayatları herkesin merak konusu ve kazandıkları paraları herkesler çok merak ediyor.

Bildiğiniz üzere Youtubede kazanç reklam gelirlerinden ve sponsor gelirlerinden sağlanmaktadır.İnsanlar Youtuber olmaya çalışıyor.Sizce bu iş bu kadar kolay mı ?

Adım adım Youtubede para nasıl kazanılır anlatmaya çalışacağım.

İlk önce YouTube kanalını açmalıyız.Youtube kanalını açtıktan sonra kanalımızın gerekli ayarları yapmamız gerekmektedir.

Kanalımızın konusuna karar vermeniz gerekmektedir.Siz hangi konuda içerik üreteceksiniz.

Sıra geldi içerik üretmeye.Youtube içerik üretmek için hem merak duysunu hemde insanları videolarında tutmak için güzel videolar üretmemiz gerekmektedir.

Videoyu hazırladıktan sonra sıra videoyu YouTube yüklemeye.Videoyunuz içeriğine göre güzel bir başlık ve açıklama yazmanız gerekmektedir.Bu yaziniz SEO uyumlu olmasi gerekmektedir.

Videoya etiket ve hectek girmeyi unutmayın.

Her haftada en az bir video paylaşmayı unutmayın.Sizin durumunuz varsa, haftada en az bir yada daha çok video paylaşabilirsiniz.

Sizin kanaliniz yeni olduğunuz için ilk başlarda izlenmeleriniz ve aboneleriniz az olacaktır.

YouTube kanalımıza belirlediniz günlerde ve saatlerde video atmaya özen gösterin.Ben mesela pazar günleri 23.59 videomu yayinliyorum.Videom pazartesi günü yayına girmiş oluyor.

Size tavsiyem insanların YouTube sizi izleyebilecek saatte video atmanız.

Özetlemek gerekirse,YouTube kanalımızın aktifligine ve surekligine bakmaktadır.En önemlisi de sabirdir.

YouTube para kazanmaya başlamanız için belli eşikleri geçmeniz gerekmektedir.

YouTube para kazanmanın ilk şartı, kanaliniz 1000 abonesi olması.İkinci para kazanma şartida 4000 saat izlenmedir.Bu şartları karşılaştığınızda başvuru yapıyorsunuz.

YouTube kanalımızı incelemeye başliyor.Youtube partner polikasina uygunsa kanalizi onaylıyor.Para kazanmanız başlıyor.Youtube bazen onay vermeyebilir.

YouTube para kazanmaya başlayınca işler bitmiyor.Surekli içerik üretmeye ve Yotubedeki kuralların değişmesine ayak uydurmaniz gerekmektedir.( Coppa yasası )

Sari doları almamaya çalışın.Telif kurallarını hatırlatma gerek yok değil mi ?

YouTube sabır,emek istiyor.Sabirsiz biri iseniz işiniz çok zor.Siz bu işe hobi olarak bakın belki ilerde para kazanınca asıl iş olarak görebilirsiniz.

İyi bir youtuber olmak istiyorsanız.Yeniliklere açık olmanız gerekmektedir.Kendinizi geliştirme ve yeni bilgiler öğrenmeyi sevmelisiniz.

Böylelikle sürekli yeni bilgiler öğrendiginizde kanalımıza kolaylıkla uygulanabilirsiniz.

Kanaliniz hızlıca gelistirirsiniz.Sizden başka youtuber takip edin.İşinize yaranabileceginiz bilgileri almayı unutmayın.

Son olarak hiçbir YouTube kanalını küçük görmeyin.Belkide aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

YouTube para kazanma konusunda son sözlerim bilgileriniz artıkça,abone ve izlenim.İzlenme demek para demek.

Hergün yeni kanallar açılmakta.Rakibiniz artmaktadır.İyi günler.Sorularinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DAİLYMOTİON İLE PARA KAZANMA

NİMO TV İLE PARA KAZANMA

ÖDEME ALDİGİM SİTELER