ESKİ ATARİ OYUNLARI ( NOSTALJİ ZAMANİ )

Atari oyunları denince aklıma Süper Mario gelirdi.Mario hecan dolu bir oyundu.Oyunu bitirmek için engelleri geçip kaleye girmemiz lazımdı.

Birgün hiç unutmam kaleye varmadan önce bir bayrak direği vardı.Ben onu geçerek kaleye girmek istedim.Mesef kaleye giremedim.Bayrak direğini geçtigim için geri dönemedim.Bende bütün gücümle koştum.Mario düz yolda malesef süre bitince öldü.

O kadar engeli geçtikten sonra bölüm sonunda kurtardigimiz bir prensesin aslında bir prenses olmayışı beni yıkmıştı.Asil prenses bütün bölümleri geçtikten sonra kurtarılması.Beni yıkan bir animdi.Oyun sondaki prenses en güzeli bu arada.

Oyunda gizli yerlede saklanmış mantarları bularak exradan can kazanirdik.Oyunda mantar, yiyince Mario büyüyordu.Yildiz alinca, geçici dokunulmaz oluyorduk.

Mario 2 kişi ile oynanabiliyordu.Oyunda Marionun kardeşinin ismini bilen var mi ?
Yorumlara yazınız.

Mario seninle çocukluğumuzun unutulmaz oyunlarından biriydi.

Street fighter oyunu

Bu oyunda efsane bir dövüş oyunudur.Oyunda karakterlerin ismini ezbere sayabiliyoruz.

Benim en sevdiğim karakter Ryu ve Chunli.Ryu en sevmemin en önemli nedeni oyunun ana karakteri olmasıdır.Bir diğer ozellerStreet fighter oyunu ataride oynanan oyunlardan biridir.Herkes Ryu yada Keeni seçerdi.Sen hangisini seçersin.Ben baştan söyleyeyim.Ryu benim için idoldu.Ryu gibi olmak isterdim.Ryu bana göre şımarık bir karakterdi.Ryu nun ozelliklerini sayayım dersem sayamam.Buyu atması,uçan tekme gibi özellikleri vardı.

Keen e gıcık oluyorum.Nedenini bilmiyorum.Ryuya göre gücü bir tık düşüktü.Özellikleri Ryu ya benziyordu.Keen sarı saçlı yakisli bir karakterdi.

Diğer karakter Chunli bu kıza bayılıyorum.Oyunda Çinlileri temcil ediyordu.Çinlileri sevdiren bir karakter.

Hatta ileri gidiyorum.Evlenmeyi bilen düşündüren bir karakterdi.Bence Street fighter en güzel karakteri.

Sıradaki karakter Bios.  Hacı yazmaktan vaz geçtim.oznel bu yazı oldu.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DAİLYMOTİON İLE PARA KAZANMA

NİMO TV İLE PARA KAZANMA

ÖDEME ALDİGİM SİTELER