SİTE AÇARAK PARA KAZANMA

İnternetten para kazanma yollarından biride site açmaktır.Site açmak sanildigi kadar kolay değildir.

Siteyi açmadan önce mutlaka bir analiz yapmanız gerekmektedir.Siteniz hangi konulardan oluşacaktır.Size tavsiyem uzman olduğunuz veya araştırmayı sevdiğiniz konular üzerinde site açmaniz.Sevmediginiz ve araştırmasını sevmediginiz konularda site açarsanız.
Sitenizin ömrü kısa olabilir veya siz bu işi bırakabilirsiniz.

Sitenizi iki türlü kurabilirsiniz.Birinci site kurma yolu ücretli olarak kurabilirsiniz.Domain ve hosting alarak kurabilirsiniz.

Bilmeyenler vardır.Domain tarayıcı kısmına yazılan yerdir.Hosting sitenizin bulunduğu ve saklandığı yer olarak bilinir.Size tavsiyem comlu bir alan adı almanız.

Diger uzantilarda iş görebilir.Comlu alan adı Google gözünde daha kıymetlidir.

Siteyi kurdunuz.İşler yeni başlıyor.Düzenli içerik oluşturmanız gerekmektedir.Yazilariniz seo uyumlu ve anlaşılır olmalıdır.Yazilarinizi uzun tutmaya çalışın.Yazilarinizi en az 300 kelime ile 1000 kelime arasında yazmaya özen gösterin.Yazilariniz biraz uzun olmasina özen gösterin.

Yazı ve imla kurallarına uymaya özen gösterin.Yazi yazarken görsel koymayı unutmayın.Yazi yazarken yazı bittikten sonra etiket koymayı unutmayın.

Siteyi güncel tutmaya özen gösterin.Sitenize yeni konular yazmaya başlayınca sitenize giren kisi sayısı artacaktır.

Google sizi yavaş yavaş sıralamada üstte çıkaracaktır.Bu iş  çok sabır gerektiriyor.Eğer sabriniz yoksa bu işe başlamanızı önermem.

Siteden nasıl para kazanılır.Asil konuya geldik.
Sitenizden para kazanma yollarından biride sitenize reklam kodları koyarak para kazanmaktır.En iyi reklam şirketi Adsense dir.Bu reklam şirketi görünüm ve tıklamaya para vermektedir.Bu reklam şirketlerinin şartları ağırdır.Adsensenin şartlarını okuyarak hangi siteleri kabul edeceğini öğrenebilirsiniz.Sitenize başka reklam alabilceginiz.Şirketler bulabilirsiniz.


Sitenizden para kazanma yollarından biride satış ortaklığıdır.Satiş ortaklığı bilmeyen için anlatmam gerekirse.Herhangi bir ürünün satışına yardım ederseniz.Satici o ürünün belli bir oranda kazancını size vermesidir.

Bunun için bazı sitelere başvurabilirsiniz.Size verilen linkleri veya banneri sitenizde ekleyerek ve bu eklediniz.Linklere ve bannera tıklayan kişiler siteden alis veriş yaparsa, komisyon alıyorsunuz.

Sitenizden para kazanma yollarından biride tanıtım yazısı yazmaktir.Tanitim yazısı kısaca bir ürünün veya bir eşyayı sitede tanıtmak için yazılan yazılardır.Yazi ücretini reklamı veren kişilerle konuşup anlaşabilirsiniz.

Sitenizden para kazanma yollarından biride reklam alanlarınız kiralamaktir.Belli  bir süre boyunca sitenizin belli alanlarını kiraya verebilirsiniz.

Sitenizden diğer para kazanma yolu ise yazılarınızı okuyanlardan destek istemektir.Bunun için destek sayfası açmanız gerekmektedir.Bu sayfada yazılarınızı okuyan ziyaretçilerden destek isteyebilirsiniz.

Sitemden ne kadar kazandigimi bilmek istiyorsanız tiklayiniz

Benim kullandığım yerden hosting ve domain almak istiyorsanız.Lütfen  tıklayınız.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DAİLYMOTİON İLE PARA KAZANMA

NİMO TV İLE PARA KAZANMA

ÖDEME ALDİGİM SİTELER